Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Akcja "ANIMUS Dzieciom" nadal trwa

W dniach 9-10 czerwca 2012 r. odbyły się XVII Dni Wilkowa podczas których nasza Fundacja ANIMUS przeprowadziła akcję charytatywną "ANIMUS DZIECIOM". Akcja jest skierowana dla Dzieci Podopiecznych Fundacji ANIMUS na wypoczynek letni oraz przeprowadzenie warsztatów i wyjazdów edukacyjnych. W dniu 9 czerwca w samo południe pierwsi goście Fundacji ANIMUS z BC Rally Team z Bolesławca dzięki uprzejmości Pani Barbary Kuks, na parkingu zorganizowali mini tor rajdowy dla dzieci. Chętnych nie brakowało.

Czytaj więcej: Akcja "ANIMUS Dzieciom" nadal trwa

XVII Dni Wilkowa

XVII Dni WilkowaDnia 09 oraz 10 czerwca 2012 r. Fundacja "ANIMUS" Organizacja Pożytku Publicznego będzie współorganizowała XVII Dni Wilkowa. W tym roku impreza ta będzie miała charakter charytatywny, gdyż Fundacja w ramach akcji "ANIMUS Dzieciom" będzie przyjmowała darowizny na wyjazd dzieci z rodzin ubogich na wypoczynek letni połączony z warsztatami terapeutyczno-psychologicznymi oraz na działania edukacyjne prowadzone przez Fundację "ANIMUS". Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie, gdzie niedzielnymi gwiazdami będą Gabriel Fleszar oraz Marzena Kipiel-Sztuka, którzy będą wspierać akcję "ANIMUS Dzieciom". Darowizny można przekazywać także na konto Fundacji "ANIMUS".

Zobacz zdjęcia

Podziękowanie

6 grudnia - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa Miry, który jako młody człowiek porzucił dostatnie życie i poświęcił pieniądze na działalność charytatywną. Wędrując po świecie pomagał najbardziej potrzebującym,
nie oczekując w zamian niczego oprócz radości obdarowanych.

Czytaj więcej: Podziękowanie

Akcja Mikołajkowa

PAMIĘTAJMY o Świętach z ANIMUSEM i Harcerzami z Komendy Hufca w Złotoryi. Dokładnie za kilkanaście dni do naszych domów zawita bożonarodzeniowe światełko, zapowiedź narodzin Jezusa. W małej stajence na sianku przyjdzie na świat maleńkie Dziecię, nadzieja świata. W uroczystym nastroju, w gronie rodzinnym zasiądziemy do stołów, żeby podzielić się opłatkiem. Tego dnia liczy się przede wszystkim rodzina, jednak nie wszyscy będą mogli w pełni cieszyć się atmosferą świąt.

Czytaj więcej: Akcja Mikołajkowa

Wycieczka do ZOO

Pamiętnego dnia 10 września 2011 roku Fundacja ANIMUS wybrała się wraz ze swoimi podopiecznymi na wycieczkę do Wrocławia, aby zwiedzić jedno z największych w Polsce ZOO oraz popłynąć statkiem po Odrze. Wczesnym rankiem wyjechaliśmy autokarem w drogę. Podczas podróży dzieci z uwagą i ciekawością słuchały o historii powstania wrocławskiego ZOO. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania, gdzie czekało na nas wiele niespodzianek. Zobaczyliśmy wiele zwierząt, zarówno domowych, jak i dzikich, a także gatunki, które są na wyginięciu i nie mieszkają już w swoim środowisku naturalnym. Dzieci dowiedziały się także jak żyją zwierzęta i czym się żywią. Po długim spacerze wyruszyliśmy w rejs statkiem po Odrze. Dzieci mogły podziwiać piękne widoki oraz poznać piękne zakątki Wrocławia. Piękna pogoda dopisywała nam przez cały dzień.

Wycieczka na pewno pozostanie długo w pamięci dzieci.

Zobacz zdjęcia z wycieczki

 

Warsztaty w Dobkowie

W dniu 02-07-2011 roku Fundacja ANIMUS zorganizowała dla swoich podopiecznych warsztaty z gliny w Dobkowie. Na miejscu zostaliśmy przyjęci bardzo gościnnie. Pani Elżbieta Telatyńska i Łukasz Telatyński oraz członkowie rodziny opowiedzieli swoją przygodę z gliną oraz zaprezentowali kilka możliwych przykładów lepienia figurek. Ponadto mogliśmy również obejrzeć i podziwiać gotowe wyroby ceramiczne w galerii. Dzieci miały także możliwość spróbować swoich sił w lepieniu gliny. Różnymi technikami lepili kubeczki, zwierzęta, figurki, miseczki, kwiatki. To była świetna zabawa w tworzenie pięknych przedmiotów. Za najładniej wykonane prace była nagroda.

Czytaj więcej: Warsztaty w Dobkowie

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP przy współpracy z IWOP.

____________________

DARCZYŃCY

_____________________