Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

1 procent

Wspomóż działalność naszej fundacji wpłacając pieniądze z przeznaczeniem na nasze cele statutowe na konto

Bank PKO BP SA I Oddział Złotoryja

87 1020 3017 0000 2102 0211 9964

 

Tylko dzięki Twojemu wsparciu możemy pomagać naszym Kochanym Niepełnosprawnym: Kasi Misaczek, Wiktorii Franczak, Klaudii Plesowicz i Izie Handor

Prosimy wpłać darowiznę na specjalnie wydzielone subkonto

Bank PKO BP SA I Oddział Złotoryja

93 1020 3017 0000 2602 0317 5262

 

lub wyślij SMS o treści AT.ANIMUS pod nr 73068 (koszt 3,69 zł z VAT)

 


 

Ewa Farna wspiera Fundację ANIMUS

1 %

Prosimy POMÓŻ!

Bilet-cegiełka na II Międzynarodowy Zlot Fanów Ewy Farnej!

Już dziś kupując bilet-darowiznę możesz wesprzeć Fundację ANIMUS! Szczegóły na stronie http://www.zlot-ewafarna.pl

Charytatywne potyczki fundacji "ANIMUS" na wulkanie

Wulkany 201222 i 23 czerwca to dwa dni, które wyryją się w pamięci co najmniej około tysiącaWulkany 2012 Polaków. Czołganie w tunelach i po piachu, przeprawa prze rzekę i kąpiel w błocie to tylko niektóre z przeszkód, jakie mieli do pokonania uczestnicy IV Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów.Z roku na rok przybywa coraz więcej entuzjastów biegu i wszystkich towarzyszących mu „atrakcji”. Oglądając zdjęcia i filmiki z poprzednich edycji podziwialiśmy wytrwałość biegaczy i pomysłowość organizatorów, którzy przygotowali trasę rodem z filmów sensacyjnych. Gdyby jeszcze kilka miesięcy temu ktoś powiedział, że i my staniemy się bohaterami tego filmu, nie uwierzylibyśmy. A jednak! Pomijając filmową otoczkę pościgu wśród przeszkód, w tym roku wzięliśmy udział w jak najbardziej realnej walce.

Czytaj więcej: Charytatywne potyczki fundacji "ANIMUS" na wulkanie

ANIMUS Dzieciom a wulkan dorosłym

1%

 Tego w Polsce jeszcze nie było !!!

„Kraina wygasłych wulkanów” - tak zwykło się nazywać tereny Pogórza Kaczawskiego, które zamieszkujemy. Zastygnięta lawa znajdująca się w stożkach powulkanicznych to niezastąpiony  surowiec.  Czy jednak naprawdę wszystkie wulkany z doliny Kaczawy są wygasłe?  Otóż nie, wewnątrz jednego coś jeszcze wrze! Udowodnimy, że gorąca lawa wciąż jest groźna i będziemy świadkami erupcji. A wszystko za sprawą Fundacji ”ANIMUS”, która z Państwa udziałem ma zamiarpobić rekord Polski na najwyższy wybuchający wulkan. Już 14 sierpnia 2013 r.  nasza miejscowość Wilków Osiedle koło Złotoryi zapełni się entuzjastami wulkanologii, geologii i wszelkich pokrewnych nauk. Razem, posiadając wsparcie merytoryczne naukowców Instytutu Nauk Geologicznych z Uniwersytetu Jagiellońskiego z Krakowa, spróbujemy zbudować od podstaw najprawdziwszy czynny wulkan. My, to znaczy wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia. Może i nie mamy szansy zmierzyć się z Etną, ale kto powiedział, że nie możemy stworzyć sycylijskiego klimatu w Polsce?  Z takim zapleczem nie straszne nam żadne wyzwanie.

Czytaj więcej: ANIMUS Dzieciom a wulkan dorosłym

Pomóż małej Wiktorii

Rehabilitacja Wiktorii

Mam na imię Wiktoria i mam 4 latka. Jestem radosną, ciekawą świata dziewczynką, uwielbiam zwierzęta, najbardziej koniki i psy.

Jak się urodziłam moi rodzice myśleli, że jestem normalnym, zdrowym dzieckiem, jednakże z biegiem lat wszystko się zmieniało. Jak zaczynałam siedzieć i chodzić okazało się, że jestem słabsza od innych dzieci, że mój rozwój motoryczny jest opóźniony. Niedawno zapadł „wyrok” - miopatia mięśni, wrodzona choroba powodująca, że moje mięśnie są słabsze i zanikają.

Do końca moich dni jestem skazana na ciężką rehabilitację, ponieważ nie ma leku na moje schorzenie. Jedynie kosztowna rehabilitacja może uratować moje zdrowie i zapobiec dalszemu rozwojowi choroby. Moi rodzice robią wszystko aby mi pomóc jednakże koszty są tak wysokie, że przerastają ich budżet domowy.

Czytaj więcej: Pomóż małej Wiktorii

Pomóż Kasi

Kasia podczas ciężkich ćwiczeń

 

Szanowni Państwo jesteśmy rodzicami 28-letniej Kasi. Nasza córka cierpi na mózgowe porażenie dziecięce spowodowane niedotlenieniem mózgu podczas porodu. Nasza córka skazana jest na wózek inwalidzki i całkowite uzależnienie od innych osób. Każda czynność życia codziennego wymaga od nas wielu sił i cierpliwości.

Każdego dnia Kasia przyjmuje specjalistyczne leki i przechodzi kosztowną rehabilitację. Niestety mimo naszych olbrzymich wysiłków nie jesteśmy w stanie zapewnić jej wystarczającej opieki medycznej jaką potrzebuje. Oddalibyśmy każde pieniądze dla poprawy zdrowia naszej córki, niestety nasz budżet domowy jest w znacznym stopniu niewystarczający.

Czytaj więcej: Pomóż Kasi

Darmowy PIT online wypełniamy we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

____________________

DARCZYŃCY

_____________________