Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ach co to był za BAL :)


 Mamy dla Was Kochani cudowną relację z Balu Integracyjnego Fundacji ANIMUS. W dniu 24 lutego 2017 r. dzięki uprzejmości Pani Ewy Miary Fundacja ANIMUS z siedzibą w Wilkowie Osiedlu zorganizowała w ZHP w Złotoryi po raz pierwszy Bal Integracyjny dla dzieci i osób z niepełnosprawnością i osób pełnosprawnych. Pomysł Balu był marzeniem Kasi ze Złotoryi, która ma dziecięce porażenie mózgowe i raz w tygodniu przychodzą do niej wolontariuszki z Fundacji ANIMUS – Magda Połuch i Karolina Kalinowska. To dzięki zapałowi, chęciom i zmysłowi organizacyjnemu tych wolontariuszek Bal się odbył na najwyższym poziomie. W Balu uczestniczyły m.in. 3 osoby na wózku inwalidzkim, dla których najtrudniejsze okazały się bariery architektoniczne – schody. Dzięki pomocy wolontariuszom szczególnie dwóm Panom Piotrom udało się te osoby wwieźć na salę Balową. Emocje sięgały zenitu, gdy specjalnie przygotowaną na tę okoliczność muzyką wolontariusze porwali do tańca osoby na wózkach inwalidzkich, a wraz z nimi dzieci ze swoimi rodzicami. Co niektórzy przypomnieli sobie czasy z dzieciństwa i zabawy w kalambury, które nie były takie proste do rozwiązania ale zawsze z pomocą przyszli wolontariusze m.in. pomagając Bartkowi, który porusza się na wózku narysować kolejne hasło. Największą radość jednak sprawił taniec na gazecie. Pomimo utrudnień świetnie radziły sobie osoby na wózkach inwalidzkich.

Czytaj więcej: Ach co to był za BAL :)

Nowy rekord Fundacji ANIMUS!


W dniach 2-4 grudnia 2016 r. po raz kolejny Fundacja ANIMUS, przy wsparciu ZHP Złotoryja, Zespołu Szkół Zawodowych oraz Zespołu Szkół Miejskich ze Złotoryi postanowiła zatroszczyć się o bliźnich i wesprzeć ich zebranymi produktami żywnościowymi! Dzięki Państwa otwartym sercom, szlachetnemu gestowi i chęci pomocy akcja zakończyła się ogromnym sukcesem! Na medal zasługują Wolontariusze, którzy podczas 3dniowej zbiórki wytrwale stali przy koszach i zachęcali do udziału w zbiórce.

Dzięki uprzejmości Państwa Zwierzyńskich i supermarketów Stokrotka, Lidl i Netto w Złotoryi, a także ogromnych sercach odwiedzających w tych dniach sklepy udało się zebrać aż 1.389,77 kg żywności i jest to niewątpliwie nasz ANIMUSowy rekord! Obdarowanych zostało 308 osób, w tym 179 dzieci, aż 79 rodzin otrzymało paczki! Produkty trafiły w tym roku do potrzebujących dzieci szczególnie z rodzin wielodzietnych, pogorzelców z Nowej Ziemi, seniorów oraz Podopiecznych z niepełnosprawnością Fundacji ANIMUS. To wszystko dzięki ogromnej ofiarności i pomocy Najlepszych Darczyńców oraz szlachetnych Wolontariuszy!

Zobacz zdjęcia

Czytaj więcej: Nowy rekord Fundacji ANIMUS!

Świąteczna Zbiórka Żywności z Fundacją ANIMUS


W dniach 2- 4 grudnia 2016 r. serdecznie zapraszamy na kolejną edycję akcji "Świąteczna Zbiórka Żywności z Fundacją ANIMUS". W organizacji akcji na terenie miasta Złotoryja będą pomagać wolontariusze Fundacji ANIMUS, ZHP, uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych oraz uczniowie z Zespołu Szkół Miejskich.

Do specjalnie przygotowanych koszy, każdy kupujący będzie mógł przekazać na rzecz dzieci, seniorów oraz pogorzelców z Nowej Ziemi artykuły spożywcze. Jak co roku produkty rekomendowane to te z długim terminem przydatności do spożycia, np: słodycze, cukier, makaron, dżemy, soki, konserwy, olej, mleko i wiele innych.

Czytaj więcej: Świąteczna Zbiórka Żywności z Fundacją ANIMUS

II MIKOŁAJKOWY BIEG - zaproszenie


Kochani!
Gorąco zachęcamy do udziału w naszym II Mikołajkowym Biegu!!! :-)
Jeśli jeszcze nie podjęliście decyzji to specjalne zaproszenie Pani Prezes Łucji powinno Was przekonać :-) To już JUTRO! Nie może Was zabraknąć!!! Do zobaczenia - gwarantujemy, że impreza będzie świetna!!! <3

Czytaj więcej: II MIKOŁAJKOWY BIEG - zaproszenie

Konkurs mikołajkowy


 

KONKURS!!!

  

TEMAT:

ANIMUSOWY Mikołaj Oczami DZIECKA

 

Stwórz pracę i wygraj nagrodę!

Nagrody za I, II, III miejsce!

 

Składanie prac:

 

16- 18. 11.2016 r. godz. 9:00- 16:00 w biurze Fundacji ANIMUS
pl. Niepodległości 2, I piętro

 

Ogłoszenie zwycięzcy:

 

podczas II Mikołajkowego Biegu dn. 26.11.2016 r. godz. 12:00 w centrum Złotoryi, obok „Zielonego Grzybka”


 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!

 

Czytaj więcej: Konkurs mikołajkowy

II MIKOŁAJKOWY BIEG - regulamin


Animuski nasze kochane :-)
Przedstawiamy Wam regulamin naszego Mikołajkowego Biegu i zapraszamy do zapoznania się z jego treścią. Gorąco Was Wszystkich ściskamy i do akcji zapraszamy! ;-)

Regulamin II Mikołajkowego Biegu z Fundacją ANIMUS

CEL AKCJI CHARYTATYWNEJ
- Zebranie funduszy na otwarcie i działalność Centrum Edukacji i Rozwoju dla Dzieci i Młodzieży w Złotoryi
- Propagowanie niesienia pomocy najbardziej potrzebującym Podopiecznym Fundacji ANIMUS połączonego ze zdrowym trybem życia, aktywnym wypoczynkiem wśród mieszkańców powiatu złotoryjskiego i dolnego śląska
- Popularyzacja i upowszechnianie biegania oraz nordic walking jako najprostszych form ruchu dostępnych dla wszystkich

ORGANIZATOR
- Fundacja ANIMUS Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000315596
dane kontaktowe adres mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

TERMIN BIEGU
- II Mikołajkowy Bieg z Fundacją ANIMUS odbędzie się w dniu 26.11.2016 r.

Czytaj więcej: II MIKOŁAJKOWY BIEG - regulamin

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP przy współpracy z IWOP.

____________________

DARCZYŃCY

_____________________